Pojištění - pes,kočka

Pojištění zvířat - pes a kočka

Pojištění se vztahuje na úhradu nákladů za ošetření ve veterinárním zařízení v případě náhlého onemocnění nebo v případě úrazu zvířete. Pojistit lze pes domácí či kočka domácí.

Pojištění veterinární péče je vhodné pro každého pejska, případně kočku. Nejenže získáte jistotu, že v případě zlomeniny nebo zdravotních obtíží a nutného ošetření Vám s úhradou ve velké míře pomůže i pojišťovna, ale je možnost připojistit si odpovědnost za škody způsobené pejskem, případně jeho úhyn.Chcete-li pojistit svého mazlíčka pouze krátkodobě na zahraniční dovolenou, zvolte připojištění veterinární péče v rámci cestovního pojištění. Více informací: cestovní pojištění psa a kočky na dovolenou.

Veterinární pojištění

Předmětem pojištění jsou nutné, účelně a neodkladně vynaložené náklady pojištěného na nezbytnou veterinární léčbu.

Na co se pojištění vztahuje:

  • veterinární vyšetření, ambulantní ošetření
  • hospitalizace, anestezie
  • chirurgické zákroky vč. implantací
  • použití diagnostických přístrojů, použitý materiál
  • náhradní ubytování psa či kočky v hotelu pro zvířata nebo náhradní chovatelská péče během hospitalizace majitele
  • předepsaná medikace (vyjma potravinových doplňků vč. vitamínů, homeopatických přípravků a léčiv)

Místem plnění je obvykle Česká republika.

Cena pojištění veterinární péče se odvíjí od výše vybraného pojistného limitu, stáří pojišťovaného zvířete a frekvence placení pojistného.

Pojištění úhynu

Předmětem pojištění je škoda vzniklá úhynem nebo nutným utracením pojištěného zvířete. Jedná se o pojištění obnosové - při úhynu obdržíte sjednanou částku. Místem plnění je obvykle Česká republika.

Připojištění odpovědnosti z vlastnictví pojištěného zvířete

Připojistit si také můžete pojištění odpovědnost za škody způsobené Vaším pejskem (uteče Vám a způsobí dopravní nehodu, ublácený skočí na souseda, který bude mít zrovna nový kabát a podobně). Zahrnuta je újma na zdraví vč. duševních útrap, škoda na věci a finanční újma.

Místem plnění je obvykle Česká republika a také Evropa v případě přechodného pobytu pojištěného.